Bezbolesne usuwanie kamienia i osadów zębowych. Zastosowanie lasera diodowego.

Bezbolesne zabiegi: scaler, piaskarka, laser.SCALING, PIASKOWANIE i FLUORYZACJA

Usunięcie kamienia nazębnego (scaling). Zabieg ten wykonuje się przy pomocy ultradźwięków.
Celem jest zapobieganie chorobom dziąseł oraz przedwczesnej utracie zębów (parodontoza). Pierwszą oznaką stanów zapalnych jest pojawiająca się krew podczas szczotkowania. Scaling jest pierwszym zabiegem oczyszczającym zęby – wstępem do higienizacji jamy ustnej.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem dopełniającym scaling, pozwalającym usunąć osady oraz przebarwienia zębów (kawa, herbata, nikotyna), a także drobnoustroje zalegające w kieszonkach dziąsłowych w przestrzeniach międzyzębowych. Jest to drugi etap higienizacji jamy ustnej, a przy okazji poprawa kosmetyki :).

Fluoryzacja (lakierowanie) ma na celu wzmocnienie szkliwa przez dostarczenie fluoru i minerałów, które tracone są podczas spożywania posiłków. (Utrata minerałów prowadzi do powstania plam próchnicowych (białe i brązowe plamy) a następnie wytworzenia ubytków – nieodwracalnej utraty tkanek twardych. Jest to ostatni etap profilaktyki.

KIRETAŻ
Usunięcie poddziąsłowego kamienia jest wykonywane najnowszego typu końcówką ultradźwiękową (perio) lub ręcznie bardzo dobrej jakości kiretami.

LAKIEROWANIE
To zabezpieczanie profilaktyczne zębów przed bakteriami próchnicotwórczymi oraz jedna z form walki z nadwrażliwością na bodźce.

IMPREGNACJA
Lapisowanie to zabezpieczanie zęba przed rozszerzaniem się działania czynników próchnicotwórczych, czyli bakterii i zapobieganie dalszej demineralizacji zębiny.

LASER
Laser biostymulacyjny jest używany do wspomagania leczenia chorób przyzębia (paradontozy).powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =